Skip to content

o mnie

Nazywam się Natalia Halot i jestem architektką. Projektuję wnętrza, które uszczęśliwiają, bo wyrażają swoich lokatorów. Dziś rzadko otwiera się dom na wszystkich gości. Teraz to przywilej, by wejść do czyjegoś azylu. Dlatego zanim zaprosicie mnie Państwo do siebie czas, byście poznali kim jestem. Żeby stworzyć dom z duszą, oprócz serca do pracy, trzeba mieć solidne podstawy. Ukończyłam Politechnikę Świętokrzyską na Wydziale Architektury i Urbanistyki. To dla tych dociekliwych, którzy lubią wiedzieć, czy moje projekty opierają się na czymś więcej, niż estetyka. Łączę techniczną wiedzę z artystyczną wizją, by powstał projekt estetyczny, ale funkcjonalny. Co to znaczy? Że wiem zarówno którą ścianę przesunąć i na jaki kolor ją pomalować, by pasowała do koncepcji. Ale projektowanie to nie tylko dobór mebli, kolorów, dodatków. To misja stworzenia przestrzeni, w której odnajdziecie Państwo siebie. Dom czy mieszkanie, to coś więcej niż ściany. To wspomnienia, przeżycia, chwile. To miejsce, które wypełnia się miłością. Chcę, byście Państwo w swoim domu stworzyli swoją własną historię.

Kiedy projektuję, to wyobrażam sobie dom, który żyje. Jak jecie Państwo śniadanie przy stole w jadalni i gdy oglądacie film na kanapie. To pomaga mi wczuć się, co zrobić, by zaprojektowana przestrzeń żyła Państwa życiem. Dlatego przykładam się do poznania swoich klientów. Lubię kontakt bezpośredni, rozmowę przy pachnącej kawie lub spotkanie on-line, gdy nie możemy spotkać się na żywo.  Pinterest pełen jest inspiracji, które często są pierwszym przystankiem w rozmowie o oczekiwaniach. Moim zadaniem jest dobrać je w taki sposób, by znaleźć w nich Państwa styl i wnętrza, które do Was pasują. Lubię styl funkcjonalny, ponadczasowość we wnętrzach i akcenty kolorystyczne. Ale wiem, że dzisiaj domy pełnią różne funkcje. W jednych mieszkamy my, a inne szykujemy na wynajem. Są miejscem dla siebie, do odpoczynku lub dla kogoś, tylko na chwilę. W domu spędzamy czas po pracy lub cały dzień, gdy to dom jest naszym biurem. Dlatego tak ważne jest dla mnie poznać Państwa styl życia i przeznaczenie wnętrz, które projektuję. Jak sprawić, by wizja przestrzeni była dla Państwa łatwa do wyobrażenia? Moją mocną stroną są realistyczne wizualizacje. Tworzę projekt, który dla wielu wygląda jak zdjęcie. I o to właśnie mi chodzi! Poświęciłam wiele godzin na szkoleniach i szlifowaniu warsztatu, by uzyskać taki efekt w wysyłanych przeze mnie projektach. Zależy mi, byście Państwo od razu mogli zobaczyć wnętrza swojego domu.  

A kim jestem prywatnie? Mamą dwóch dziewczynek, które uczą mnie jak tworzyć przestrzenie przyjazne dzieciom. Dzięki nim odkrywam wszystkie odcienie różu i farby, które łatwo się zmywa.   Uwielbiam podróże, nawet jeśli oznacza to wyjazd z dziećmi na wycieczkę po okolicy. Chętnie pokazuję im świat, przemycając trochę smaczków z architektury. Wierzę, że to uczy wrażliwości na piękno. Sama tak poznawałam świat i odnalazłam swoje pasje, które łączę z pracą.

Zapraszam na spotkanie – z przyjemnością stworzę przestrzeń dla Państwa.